A Magyar Sárkányhajó Szövetség, a Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség (IDBF) teljes jogú tagja és mint ilyen az IDBF által elismert szervezet, mely Magyarországon a sárkányhajózást irányítja.

Május 20-22. napja között 92 legénység részvételével
került megrendezésre a VIII. Győri Nemzetközi
Sárkányhajó Fesztivál és I. Magyar Kupa futam.

A Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Sárkányhajó Szövetség támogatásával lezajlott 3 napos rendezvényen 22 diák csapat vett részt.

A sárkányhajózás hazai bölcsőjében 2011-ben először mérethették meg magukat a legénységek a Magyar Kupa keretében, A és B ligás kategóriában egyaránt.
Az A ligás csapatok maratoni küzdelmét a Rába Sárkányhajó Club csapata nyerte a Dunai Sárkányok STE Vác és a Dunaújváros csapata (DVSC Sárkányszív SSZ) előtt, meggyőző különbséggel. A 200 méteres távon vegyes kategóriában a Vác csapata folytatta jó sorozatát, és a bajai hosszútávú verseny trófeája után ezt is megszerezte, ezúttal a Rába A és B csapata, valamint a Dunaújváros előtt.
A B ligás csapatok 2000 méteres versenye már-már hagyományosan kiélezett küzdelmet, látványos előzéseket hozott, amelyben a Rába Sárkányhajó Club B csapata mindössze 2 másodperces különbséggel nyert, míg a második és harmadik helyet testvér-csapatai, a Győri Torpedó és a Fekete Gyöngy szerezte meg. A 200 méteres táv nyílt kategóriájában szoros versenyben a Fekete Gyöngy diadalmaskodott a Győri Torpedó és az Arrabona Sárkányhajó Club előtt. A sárkányhajó sport bázisának növekedése szempontjából ígéretes, hogy mindkét versenyszámban 10-10 csapat indult! A legnagyobb taglétszámú Rába Sárkányhajó Club duplázott a 200 méteres táv vegyes kategóriában szerzett győzelmével.
Érdemes megemlíteni a Magyar Sárkányhajó Szövetség szakmai támogatásával rendezett fesztiválon induló csapatokat is, az első bálozók, vagyis a korábban nem, vagy nem kiemelkedően szereplő legénységek futamán 11 induló, míg az újabb lehetőségek, azaz a visszatérők kupájában is 7 legénység szerepelt. A létszámon kívül az időeredményeket áttekintve látszik, hogy az erősödő legénységek némelyike a B ligás bajnoki futamokban is megállná a helyét – sőt, az Újabb Lehetőségek Kupáját megnyerő Audi shark-ányok csapata a Team Kupa B ligás versenyben 7. helyezést, míg a kupában második Titán a B ligás versenyben 4. helyezést szerzett.
A Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség versenynaptárában is szereplő versenyen az idén Ausztria első számú csapata az ELIN képviselte a külföldieket, és szerzett egy második helyezést.
A látványos versenyek mellett idén az időjárásnak is örülhettek a résztvevők, hiszen egy-egy futó záport leszámítva nyári napsütésben evezhettek a versenyzők, ami a tavalyi emlékeket, – a vihar miatt eltörölt vasárnapi versenynapot – felidézve igencsak értékesnek bizonyult.