info@sarkanyhajozas.hu

A Magyar Sárkányhajó Szövetség, a Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség (IDBF) teljes jogú tagja és mint ilyen az IDBF által elismert szervezet, mely Magyarországon a sárkányhajózást irányítja.

Bronzérmek 1000 méteren!

« vissza

A világbajnokság második versenynapján bronzérmet szerzett az 1000 méteres távon, hagyományos nagy hajóban a világbajnok Premier Open legénység, valamint szintén 1000 méteren a kishajós versenyre összeállított premier csapat.

Sokáig nem ünnepelhette világbajnoki győzelmét a férfi sárkányhajó válogatott, hiszen a 2000 méteren szerzett aranyérem után következett az újabb megmérettetés az 1000 méteres távon. Az induló legénységeket két előfutamba sorolták, amelyből az első két helyezettek, valamint a két legjobb időt elért csapat juthatott a nagydöntőbe. A felsorakozást követő rövid vihar-szünet után a magyar válogatott az orosz, amerikai, ausztrál hármassal küzdött az első futamban, ahol a rendkívül jó rajtot és első néhány száz méteren szerzett előnyt követően behozták az oroszok a magyar hajót, majd le is előzték, de egy erőteljes megindulást követően ismét vezetést szereztek a mieink. Az utolsó hajrával is megcsillant a remény a futamgyőzelemre, azonban az orosz és amerikai legénység is robbantott, így végül szoros versenyben a harmadik helyen ért célba a magyar hajó. A másik futam időeredményeit figyelembe véve az összesített eredmények alapján is harmadik idővel jutott a hatos döntőbe a válogatott. Alig másfél órás szusszanást követően – ami a még mindig nagy hőségben és páratartalom mellett igen kevés idő a regenerálódásra – jöhetett a nap fénypontja, a Premier Open kategória 1000 méteres döntője.

Ismét jól rajtolt a magyar legénység, majd sokáig úgy tűnt, teljesen együtt van a hat hajó. Féltávot követően reményeinknek megfelelően nem a leszakadó legénységek között kellett keresni a magyar hajót, hanem az éremért küzdő, fáradhatatlan evezősök élbolyában! Az összhang ezúttal is gyönyörű, látványos evezést eredményezett – majd egy iszonyatos hajrá következett. A célvonalon áthaladva csak az amerikai legénység győzelme tűnt biztosnak, a következő három hajó szinte egyszerre haladt át a finisen. A helyezéseket tizedmásodpercek döntötték el, ami ezen a távon még inkább jelzi a kiélezett versenyt. A magyar válogatott ismét derekasan helyt állt, és óriási küzdelemben ezúttal bronzérmet szerzett!

Az úgynevezett kishajós versenyben, azaz a tízfős hajók között is indult magyar csapat, ahol a nap során a Premier Open nagyhajós kategóriában nem szerepelt sportolókból, valamint néhány senior versenyzőből állt össze a legénység. A két időfutamos verseny érdekessége, hogy az egyébként az élbolyba tartozó Fülöp-szigetekiek nem tudtak teljes, nagyhajós legénységet kiállítani, így ez volt a fő számuk. Az első futamban a magyar legénység harmadikként ért célba, de mint a második futam időeredményeiből kiderült, ekkor még csak szokták a vizet és az „ad hoc” csapatot. A következő futamban ugyanis mind az ausztrálokat, mind a Fülöp-szigetekieket meg tudták szorítani, összesen 6 másodpercet javítva az első futamban elért időn, és így a nagycsapathoz hasonlóan harmadik helyezést szereztek!

Mindkét gárdának gratulálunk!

A pénteki versenynapon a 200 méteres táv küzdelmei következnek, a világbajnok és bronzérmes Preimer Open legénység mellett a Senioroknak szurkolhatunk.